Od czego zacząć naukę angielskiego?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
nauka angielskiego jak zacząć,
KDR ORŁY_2021

 

Jak nauczyć się angielskiego? Od czego wogóle zacząć naukę angielskiego? 
Chcesz zacząć naukę języka angielskiego, ale nie wiesz od czego zacząć? Boisz się, że podczas nauki zabraknie ci motywacji? Ciężko ci zdecydować jaka metoda nauki będzie dla ciebie odpowiednia? Na szczęście są sposoby, które sprawią, że nauka może okazać się prosta, a co najważniejsze – owocna.

Określ swoje cele

Od czego zacząć naukę angielskiego? Zanim zaczniesz naukę, warto określić jej cel. Może jest nim wizja lepszego stanowiska lub swobodniejszej komunikacji ze współpracownikami? Łatwość porozumiewania się podczas zagranicznych wakacji? A może chęć oglądania filmów w oryginale? Cel doda nam motywacji, szczególnie kiedy nie będziemy czuć się na siłach, aby kontynuować to, co tak chętnie zaczęliśmy. To nam przypomni, dlaczego warto zyskać to, co wcześniej sobie założyliśmy.

Określ swój poziom

Nie miałeś wcześniej do czynienia z językiem angielskim? Czy może jesteś na poziomie średniozaawansowanym? Uczyłeś się angielskiego w szkole, ale obawiasz się, że twoja wiedza nie jest wystarczająca i chciałbyś ją poszerzyć? Określ swój poziom i trudności z jakimi się zmagasz. Dopasowanie listy zagadnień do przerobienia będzie o wiele łatwiejsze.

Nauka

Zatem jak nauczyć się angielskiego? Zacznij od podstaw. Lepiej nie podejmować się trudniejszych zagadnień, kiedy czujemy, że mamy braki w tych podstawowych. Warto zacząć od nauki lub powtórki najpopularniejszych słówek – czasowników, osób czy liczebników. Natomiast opanowanie najprostszych czasów gramatycznych, takich jak Present Simple lub Present Continuous pozwoli nam na konstruowanie prostych zdań w języku angielskim.

Bądź systematyczny

Nauka języka obcego wymaga systematyczności. Parę minut dziennie poświęcone nauce może przynieść zadowalające efekty. Dzięki temu zapamiętanie wybranych słówek lub innych zagadnień może nam się na trwałe zapisać w pamięci – a o to właśnie chodzi w nauce języka, prawda? Należy pamiętać, że mniejsza ilość materiału jest lepsza niż większa – liczy się jakość, a nie ilość. Powtórki tego co przerobiliśmy są również kluczem do sukcesu.

Metody nauki

Język angielski otacza nas zewsząd. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wyłapujemy słówka czy nawet pełne zdania słuchając piosenek w radio. Jeśli masz ulubione utwory, włącz je i słuchaj czytając ich tekst. Odtwarzając je następnym razem prawdopodobnie zauważysz, że rozpoznajesz ze słuchu więcej słówek lub zwrotów niż dotychczas!

Oglądając filmy i seriale wybieraj napisy zamiast dubbingu. Słuchając film z oryginalnym głosem i czytając przy tym nawet polskie napisy usłyszymy wypowiedzi aktorów i zobaczymy ich tłumaczenie, a co za tym idzie, zapamiętamy zwroty, które mogą nam się przydać w codziennym życiu.

Dobrym sposobem na systematyczną naukę angielskiego jest korzystanie z aplikacji do nauki języków obcych. Aplikacje, które nie tylko wysyłają nam powiadomienia z przypomnieniem o wykonaniu dziennych zadań, zazwyczaj zawierają także materiały od ojczystych użytkowników, co zdecydowanie pomoże nam w osłuchaniu się ich języka.

Zajęcia indywidualne w formie korepetycji sprawdzą się świetnie nie tylko w przypadku dzieci, ale również dorosłych. W przypadku tych zajęć możemy być pewni, że cała uwaga lektora będzie skupiona na nas i że nic nas nie ominie.

Nauka na zajęciach grupowych w szkole językowej zagwarantuje nam zajęcia pod okiem wykwalifikowanych lektorów. Będąc w dobrych rękach mamy większe szanse na zrealizowanie naszego celu jakim jest nauka języka angielskiego.

Poznaj nasze kursy dla dorosłych: https://www.freedomschool.pl/kursy-dla-doroslych/

Odwiedź szkołę językową w Gnieźnie i dowiedz się więcej o nauce angielskiego.