Jak zacząć swobodnie mówić w języku angielskim?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zacznij swobodnie mówić w języku angielskim.

W czym problem?

Próbowałeś samodzielnie uczyć się angielskiego i nic? A może próbowałeś już wiele razy? I może nawet próbowałeś różnych sposobów? Na przykład kupiłeś materiały w postaci książki z rozmówkami, albo ściągnąłeś e-booka. Korzystałeś z jakiejś platformy do nauki. Oglądałeś lekcje na Youtube. Słuchałeś podcastu i jeszcze „milion” innych rzeczy. Może nawet byłeś na jakimś kursie, a masz wrażenie że ciągle stoisz w tym samym miejscu? I naprawdę bardzo, bardzo chciałbyś umieć porozumiewać się w tym języku, ale nadal nie wiesz jak, albo zwyczajnie boisz się odezwać…

Parafrazując słynne słowa Alberta Einsteina: Szaleństwem jest robić coś wciąż tak samo i oczekiwać różnych rezultatów – (to jeden z moich ulubionych cytatów).

Co mają wspólnego sznurówki z nauką angielskiego, czyli o tym jak zrobić to inaczej.

Te wszystkie narzędzia o których powiedzieliśmy wyżej, to wszystko są bardzo dobre narzędzia. Podkreślam – bardzo dobre. Okazuje się  jednak, że to nie wystarczy. One są tylko doskonałym uzupełnieniem czegoś, co jest kluczowe, o czym zaraz powiem.

Najpierw jednak o sznurówkach. Czy pamiętasz (jedni to pamiętają inni nie) jak nauczyłeś się wiązać sznurówki? Nie wystarczy tylko przyglądać się jak ktoś to robi.  Owszem, to pomaga, bo trzeba mieć wzór. Żeby jednak zacząć samodzielnie wiązać sznurówki, trzeba najpierw trochę potrenować. Tak samo ma się sprawa z mówieniem w obcym języku.

I właśnie tutaj nadszedł moment żeby powiedzieć:
– A co gdybym ci powiedział że jest sposób na to, żeby Twoja nauka przynosiła lepsze efekty? Gdybym pokazał Ci, że możesz zacząć mówić już od pierwszej lekcji? Co gdybyś poczuł i uwierzył, że wreszcie możesz zacząć mówić po angielsku?

Gdyby lekcja języka angielskiego polegała na tym że po prostu od pierwszych zajęć zaczynasz mówić? Jesteś zdziwiony? Tak właśnie wyglądają zajęcia prowadzone metodą Direct Method.  Najpierw lektor wprowadza nowe słowa, nowe zwroty. Następnie na spokojnie tłumaczycie je sobie wspólnie i… od razu używacie w praktyce!

Jak to (?!) zapytasz. Ja mam od razu mówić!? Odpowiadam: przecież właśnie o to chodzi! Ale spokojnie… Używanie w praktyce oznacza że lektor to zadaje ci pytanie z użyciem tych nowo wprowadzonych słówek i Ty drogi czytelniku na nie odpowiadasz. Oczywiście wiesz jak to zrobić, bo dostajesz do tego schemat zdania. Tak wyglądają zajęcia w naprawdę dużym skrócie. I wychodzisz z zajęć zadowolony!
Bo we Freedom – Kursy Językowe właśnie tak to robimy!

Około 80% czasu na zajęciach to jest mówienie, a jak inaczej nauczyć się mówić w danym języku jeżeli nie mówiąc, mówiąc i mówiąc… Jak to mówią: trening czyni mistrza.

Może chciałbyś to wszystko sprawdzić?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: Tak! Chętnie! To mam dla Ciebie prezent.

Bezpłatną lekcję we Freedom – Kursy Językowe, przy ul. Dąbrówki 8 w Gnieźnie.

Wystarczy że wybierzesz i klikniesz jeden z poniższych terminów.

Do pierwszego terminu zostało już tylko
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Możesz przyjść i wypróbować nasze kursy nic nie tracąc. Sprawdź naszą gwarancję satysfakcji!